Domů » Péče o zdraví a krásu » Ametyst – vnáší světlo, potírá hněv

Ametyst – vnáší světlo, potírá hněv

Led 11, 2018
114 přečtení
Ametyst - vnáší světlo, potírá hněv

Ametyst – vnáší světlo, potírá hněv

 

Ametyst je fialová odrůda křemene a patří mezi nejoblíbenější kameny při duchovní očistě a meditacích. Tento kámen je pro nás mostem mezi Zemí a Nebem, mezi duší a duchovnem. Je to také symbol proměny a otevírá nám tajemství života.

Potírá hněv, strach a negativní vlastnosti. Na druhou stranu v nás probouzí dobrotu, lásku a moudrost. Pomáhá nám opustit staré návyky a představy a nahradit je lepšími. Také nám dává jistotu, že veškeré životní zkoušky jsou součástí vyššího záměru a pomáhá nám věřit, že vše dobře dopadne.

Ametyst otevírá naši mysl inspiraci a intuici a vnáší světlo tam kam je to potřeba pro náš duchovní vývoj.

Podpora zdraví s Ametystem

Tělo

Co se týče tělesné harmonizace, nejlépe působí při bolestech hlavy a migrénách. V takových případech přikládáme kámen na oblast třetího oka nebo jím masírujeme spánky, čelo nebo tu oblast kde cítíme největší napětí.

Dále je nápomocen při zvyšování nízkého krevního tlaku, cukrovce a poruchách koordinace. Ne už tak známé je, že se uplatňuje i při léčení nemocí krve.

Mysl

Ametys je využívám proti bolestem všeho druhu. A to nejen fyzické, ale i psychické. Přináší nám útěchu v těžkých dobách a pomáhá zmírnit žal. Uplatňuje se zejména u poruch způsobených stresem a nezpracovanými negativními emocemi. Proto je už odedávna doporučován při neurózách, halucinacích a hysterii. Také pomáhá při odvykání různých závislostí.

Rady

Pro očistu bytových prostor jsou doporučovány společně s křišťálem a růženínem, větší ametystové geody. V těchto geodách můžete zároveň uchovávat a čistit ostatní kameny.

Pokud si ametyst přiložíte na hrdlo, může Vám pomoci najít správná slova k modlitbám. Nošen u srdce zas do našeho života vnáší lásku, zažehnává veškeré obavy z budoucího i strach ze smrti a pomáhá nám nalézt vnitřní klid. 

Pitím ametystové vody, zlepšíte funkci slinivky břišní a pročistíte cévy.

Základní údaje a historie

Znamení Kozoroh, Ryby, Střelec, Panna
Čakra Temene a dle potřeby i všechny ostatní
Naleziště

Podkrkonoší, křemenné žíly u Bochovic, Ciboušov v Krušných horách, Brazílie, Uruguay, USA, Kanada, Srí Lanka, Indie

Chemické složení

SiO2

Svůj název získal Ametyst podle řeckého slova methy. To jest medovina, která byla v té době velmi oblíbený nápoj. Proto slovo amethystos můžeme též přeložit jako neopojný nebo jako “neopilý”. Staří Řekové věřili, že zabrání otravě a pomůže zůstat sřízlivý, proto se z něj vyráběly dokonce číše na víno a byl nošen jako amulet.

Ametyst byl díky jeho fialové barvě součástí celé řady korunovačních klenotů. V biskupském prstenu symbolizoval oduševnění a vnitřní čistotu. 

Péče o Ametyst

Pravidelně kámen čistíme pod vlažnou tekoucí vodou nebo společně v misce s křišťálem. Jelikož některé Ametysty ztrácí na slunci svou krásnou fialovou barvu, nabíjíme ho raději mimo dosah přímého slunce. 

Foto: Kristina Koudelková

 

 

Vložit komentář