Domů » O jídle, koření a bylinkách » Červená řepa – očistí tělo, doplní minerály

Červená řepa – očistí tělo, doplní minerály

Kvě 23, 2017
4130 přečtení
Červená řepa - očistí tělo, doplní minerály

Červená řepa – očistí tělo, doplní minerály

 

Řepa již v době antiky

Léčivé vlastnosti červené řepy znali již staří Řekové a Římané. V Antice byla řepa oblíbena pro své afrodiziakální účinky, ale také byla využívána při trávicích problémech, horečce a především při čistění krve.

Červená řepa si však získala svou oblibu i dnes a to nejen kvůli své šťavnaté chuti. Díky bohatému výčtu minerálů, živin a jejím očistným vlastnostem, je často doporučována při různých detoxikačních kůrách, dietách a při dodržování zásad zdravého životního stylu.

Účinné látky a živiny obsažené v řepě

Červená řepa obsahuje spoustu tělu prospěšných látek jako jsou: betalainy, polyfenoly, draslík, železo, sodík, mangan, hořčík, fosfor, křemík, jód, měď, kyselina jantarová, vitaminy – C a skupiny B 

Díky čistému přírodnímu železu, které je nutné pro syntézu krevního barviva, podporuje tvorbu červených krvinek v krvetvorných orgánech těla a podporuje buněčné dýchání. Má silné antioxidační a krvetvorbu podporující účinky. 

Pomáhá při poruchách imunity, při léčbě autoimunitních onemocnění a dalších civilizačních chorobách. Další neméně důležitou vlastností řepy je její zásaditý charakter. Díky své zasaditosti velmi účinně odkyseluje organismus, což je prospěšné zvláště u všech chronických onemocněních. 

Obsahuje vysoké množství křemíku, který je tělo (na rozdíl od jiných potravin) schopno velmi efektivně zpracovat.

Červená řepa a její účinky na zdraví

  • působí protizánětlivě a protinádorově
  • je přínosná při procesu tvorby červených krvinek
  • vhodná jako prevence i jako doplněk při léčbě imunitních a zhoubných onemocnění
  • v těhotenství napomáhá dělení buněk u plodu a podporuje jeho růst, snižuje riziko vrozených vývojových vad
  • zlepšuje trávení, čistí střeva od toxických látek a pomáhá při zácpě
  • je silně zásaditá, vyrovnává acidobazickou rovnováhu
  • udržuje mladiství vzhled pokožky a zlepšuje kvalitu nehtů a vlasů
  • zvyšuje odolnost organismu, podporuje zdraví

Způsoby konzumace

Řepa se dá konzumovat jak tepelně zpracovaná, tak za syrova. V syrovém stavu si můžete z kořene řepy připravit čerstvou šťávu, která má silně zásadité vlastnosti. Pro vylepšení chuti můžete smíchat s jablečnou či mrkvovou šťávou. Z tepelně neopracované řepy se dají připravovat i chutné salátky. Většina lidí, ale asi v tomto případě dá přednost řepě vařené. Další oblíbenou variantou je – jak ji asi všichni známe – řepa v zavařeném stavu. V tomto případě je velmi zdravé lák ze zavařeniny nevylévat, ale vypít. Také se z ní vyrábí chutné pomazánky či polévky nejen detoxikačního charakteru. Výborná je i pečená v alobalu či nakrájená na tenké plátky s kozím sýrem a rukolou. Variant je opravdu hodně. Z řepy se však dají kromě kořene konzumovat i její listy, které jsou také výbornou varintou pro přípravu lehkých salátků. Přidávají se i do polévek a dají se upravovat obdobně jako špenát.

Červenou řepu si také můžete dopřát i jako vysoce koncentrovaný extrakt ve formě prášku od firmy Energy. Organic Beta powder je dokonale čistá esence Bety vulgaris, která je pěstována dle zásad biozemědělství. 1 čajová lžička rozmíchaná ve vodě vám poslouží stejně jako by jste vypili 4 sklenice šťávy z červené řepy. 

Foto: Pixabay

 

Vložit komentář