Domů » Péče o zdraví a krásu » Cibule – pomoc při nachlazení a zahlenění

Cibule – pomoc při nachlazení a zahlenění

Úno 27, 2017
6533 přečtení
Cibule - pomoc při nachlazení a zahlenění

Cibule – pomoc při nachlazení a zahlenění

 

Cibuli má doma, díky jejímu širokému využití v kuchyni asi každý. Ale nejen při vaření má své uplatnění. Hlavně díky účinné látce allicin, která má velmi silné antibiotické účinky, vám může pomoci v boji při obtížích spojených s nachlazením, chřipce i angíně.

Cibulovo-tymiánový odvar na rozpuštění hlenu

2 na drobno nasekané cibule povařte v půl litru vody s hřebíčkem a snítkou tymiánu. Nechte 6 hodin odstát a poté propasírujte přes sítko. Tímto vznikne roztok, z kterého se následně připraví nápoj na pomoc při nachlazení a rozpuštění hlenu na plicích a horních cestách dýchacích.

Příprava tohoto nápoje je jednoduchá. 2 lžíce připraveného roztoku krátce povařte se šálkem mléka a je hotovo.

Pijte pokud možno teplé 2x-3x denně.

Pomůže při bolesti v krku a nachlazení

Nakrájejte cibuli na kolečka, dejte do misky a zalijte medem. Nechte odležet. Po pár hodinách cibule pustí do medu šťávu. Poté můžete cibuli vyjmout a vyhodit. Zůstane vám řidší směs, kterou už naše prababičky používali při bolestech v krku, rýmě, kašli, chřipce, angíně, chrapotu i zahlenění.

Užívejte 3x-5x denně 1 čajovou lžičku.

Při bolestech a zánětu ucha lze potírat cibulovou šťávou ucho a jeho okolí.

Pročistí nos i ovzduší

Cibule úžasně funguje jako lapač bakterií a virů. Dá se požívat nejen vnitřně, ale i jako „čistička“ vzduchu. Nakrájejte cibuli na kolečka a na talířku umístěte do místnosti, kterou chcete pročistit. Nechte ji tam 1 -2 dny, poté vyhoďte. Rozhodně tuto cibuli už nekonzumujte.

Takto nakrájená se dá dát i k lůžku nemocného. Samozřejmě pokud se jedná o nemoc  bakteriového či virového původu. V tomto případě však bude lepší, měnit ji o něco častěji.

Foto: pixabay.com

 

 
2 komentáře

Vložit komentář