Domů » Péče o zdraví a krásu » Kniha Energetická medicína

Kniha Energetická medicína

Pro 4, 2017
269 přečtení
Kniha Energetická medicína

Kniha Energetická medicína

 

Základní informace

autor: Donna Eden

spoluautor: David Feinstein, Ph.D.

ilustrace: Brooks Garten a Cindy Cohn

anglický originál: Energy Medicine: Balancing Your Body´s Energies for Optimal Health, Joy and Vitality

nakladatelství: ANAG

rok vydání: 2015

přeložila: Theodora Klimentová

O autorech

Donna Eden

Americká léčitelka Donna Eden se narodila se schopností vidět a vnímat jemnohmotné energie lidského těla. Je průkopnicí v oblasti energetické medicíny a na toto téma přednáší po celém světě. Vyučuje jednoduché, ale účinné postupy k harmonizaci těla a mysli a poskytuje léčitelské konzultace.

David Feinstein

Je autorem řady knih z oblasti psychologie. Působil na The Johns Hopkins University School of Medicine a na Antioch College jako klinický psycholog.

Donna Eden a David Feinstein společně napsali ještě další dvě knihy. Energy Medicine for Women a The Promise of Energy Psychology.

O knize Energetická medicina

V podtitulu knihy je shrnuto celé její zaměření a poslání: „Vyrovnejte energie svého těla a získejte optimální zdraví, radost a vitalitu.“

Donna Eden popisuje devět hlavních energetických systémů, které mají zásadní vliv na naši tělesnou i psychickou kondici. Těmito systémy jsou: 

  1. meridiány
  2. čakry
  3. aura
  4. elektřina
  5. Keltská vazba
  6. Základní mříž
  7. pět rytmů
  8. Trojitý zářič
  9. energetické obvody

Kniha Energetická medicina srozumitelně popisuje fungování výše uvedených systémů. Velmi cenné je, že obsahuje desítky praktických cvičení a tipů. Jde o rychlé snadné postupy, které zvládnete během několika málo minut. Dopomohou vám k tomu též návodné ilustrace, jimiž je dílo bohatě vybaveno.

Některá cvičení budete znát z kineziologie, jógy nebo tradiční čínské medicíny a některá vytvořila sama autorka. Velkým přínosem  Donny Eden je vhled do mechanismu působení jednotlivých cviků a jejich uspořádání pro každodenní použití. Hledáte-li způsob, jak si pomoci rychle a efektivně, potom určitě sáhněte po Energetické medicíně. Navíc Donna píše s nadhledem a vtipem.

V oblasti svépomocných metod k upevnění zdraví a mentální vyrovnanosti si Energetická medicina stojí hodně vysoko. Patři mezi nejlepší knihy v tomto oboru.

 
1 komentář

Vložit komentář