Domů » Osobní rozvoj » Kniha Moc přítomného okamžiku

Kniha Moc přítomného okamžiku

Led 8, 2017
4928 přečtení
moc_pritomneho_okamziku

Kniha Moc přítomného okamžiku

Základní informace:

autor: Eckhart Tolle

anglický originál: The Power of Now

nakladatelství: PRAGMA

rok vydání: 1999

přeložil: Jan Brázda

O autorovi – Eckhart Tolle

Eckhart Tolle se narodil 16. února 1948 v německém městě Lünen. Vystudoval Londýnskou univerzitu a poté pracoval jako odborný asistent a badatel v Cambridge. V devětadvaceti letech prošel hlubokou duchovní transformací, která změnila jeho život i jeho pohled na něj. Aby se mohl o své poznání podělit s ostatními, napsal knihu Moc přítomného okamžiku, která uchvátila celý svět.

O knize – Moc přítomného okamžiku

Kniha, která zasáhla miliony lidí na celém světě a změnila mnohé životy.

Eckhart Tolle byl v době vydání svého díla poměrně neznámý chlapík a tak i samotná kniha se zpočátku skrývala ve stínech neznáma. Z těch vystoupila, když si slavná Oprah Winfreyová pozvala Eckhart Tolleho do své proslulé talk show a uvedla ho tak do světla společnosti. Toto představení autora i jeho výtvoru široké veřejnosti spustilo lavinu zájmu. Dnes je kniha přeložena do desítek jazyků a opakovaně vychází po celém světě.

Moc přítomného okamžiku je napsaná stylem otázek a odpovědí. Jednoduše a srozumitelně pojednává o nejdůležitějších tématech lidského života. O štěstí a utrpení, o zdraví i vztazích, o našich myšlenkách a emocích.

Autor hovoří o naší mysli jakožto o mocném nástroji, který umí ovládat jen málokdo. Ve většině případů je to naopak, mysl ovládá nás. S čímž velmi úzce souvisí téma minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Eckhart Tolle upozorňuje na důležitost uvědomování si čirého bytí tady a teď. Může to znít jednoduše, ale dnešní uspěchaná doba přímo vybízí k odbíhání od vědomého prožívání přítomnosti. To pak vede k tomu, že v duchu opakovaně strádáme problémy z minulosti nebo se obáváme budoucnosti. Netrápí nás momentální skutečnost, ale vzpomínky a představy. Důsledkem je, že pak hledáme štěstí na místech, kde k nalezení není.

Kniha nás vybízí, abychom se obrátili do svého nitra. Tam na nás čeká ukrytý poklad. Radost, svoboda a sebenaplnění.

S vděčností zakončeme tento článek úvodním Eckhartovým citátem.

„Jste tady, abyste pomohli naplnit božský smysl vesmíru. Tak důležití jste!“

Eckhart Tolle je také autorem knih Ticho promlouvá a Nová země.

 

 
4 komentáře

Vložit komentář