Domů » O jídle, koření a bylinkách » Mandarinka – malá kulatá zásobárna vitamínu C

Mandarinka – malá kulatá zásobárna vitamínu C

Mandarinka - malá kulatá zásobárna vitamínu C

Mandarinka – malá kulatá zásobárna vitamínu C

 

Mandarinka obecná je malý oranžový plod, který roste na rostlince jménem Citrus reticulata. Je jednou z nejoblíbenějších odrůd citrusového ovoce. Pro svou sladkou a šťavnatou chuť bývá vyhledávanou pochoutkou i těch nejmenších a navíc je to bohatý zdroj vitamínu C.

Historie

Původ mandarinek sahá nejpravděpodobněji do Číny a Japonska. V Evropě se objevily kolem roku 1800 a do Ameriky přišli o 50 let později.

Jak přišla mandarinka ke svému jménu, také není zcela jasné. Jedna z verzí říká, že její název byl odvozen od přístavu odkud bylo ovoce poprvé odesláno do Evropy a Spojených států. Další tvrdí, že nesou své jméno podle starých mandarínů. To byli nejvýše postavené osoby ve starověké Číně, kterým jako jediným náleželo právo konzumovat mandarinky.

Prospěšné látky a jejich vliv na zdraví

Vitamin C – stimuluje tvorbu bílých krvinek, čímž posiluje imunitní systém a zvyšuje tak odolnost organismu proti infekcím, neutralizuje působení volných radikálů, podporuje vstřebávání železa

Vitamin A – přispívá ke správnému vývoji buněk, sliznic a kostí, neutralizuje volné radikály

Pektin – snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi, má dobrý vliv na střevní prostředí

Bioflavonoidy – působí antioxidačně, jsou užitečné při léčbě kardiovaskulárních potížích a nádorových onemocněních

Vápník – ovlivňuje činnost svalů, důležitý pro klouby, kosti, zuby a vlasy

Železo – podílí se na tvorbě červených krvinek

Mandarinky a citrusové plody obecně vykazují silné protinádorové působení. Na rozdíl od prodávaných separátních vitamínů, tato výše uvedená unikátní kombinace látek se vzájemně podporuje a ještě tak umocňuje svou účinnost. 

Mandarinková kůra nejen jako dekorace

Kůra z mandarinky má široké uplatnění. Nejen, že usušená krásně voní a vypadá, ale i v této podobě má své terapeutické a kuchyňské využití.

V kosmetice

  • se doporučuje na mastnou a nečistou pleť
  • pomáhá při striích a celulitidě

V aromaterapii

  • její vůně stimuluje psychiku, osvěžuje, podporuje nervovou činnost, uklidňuje, působí proti křečím a zlepšuje kvalitu spánku

V kuchyni

  • kůra použitá v jídle zlepšuje jeho stravitelnost, snižuje nadýmání a pálení žáhy

Z mandarinkové kůry lze také vyrobit „zdravou“ cukrovinku ve formě kandovaného ovoce. Mandarinkovu šťávu můžete přidat do nudlí, pod kachnu nebo do receptů s kuřaty a rybami.

Foto: Pixabay

 

Vložit komentář