Domů » Osobní rozvoj » Rozhovor s terapeutkou metody Kineziologie One Brain Anetou Bicanovou

Rozhovor s terapeutkou metody Kineziologie One Brain Anetou Bicanovou

Led 10, 2017
6374 přečtení
Kinezioložka Aneta Bicanová

Kinezioložka Aneta Bicanová

 

Mgr. Aneta Bicanová je úspěšná terapeutka metody Kineziologie One Brain. Ve své praxi používá kvantovou terapii a vede kurzy pro děti zaměřené na intuitivní malování, jógové tibetské cvičení Pět tibeťanů, cvičení pro dětský mozek, techniky pro odbourání stresu, práci s energií a harmonizaci čaker. V létě pořádala příměstské dětské tábory s obdobnou tématikou. Vede poradnu v Českých Budějovicích.

Jak jste se poprvé seznámila s kineziologií ?

Prostřednictvím mé dcery, která trpěla od malička zácpou. Po zdravotní stránce nebyl lékaři nalezen problém, natož příčina. Situace vyvrcholila při příchodu do 1. třídy základní školy. Ve snaze pomoci dceři přírodní cestou jsem se dostala k metodě Kineziologie One Brain. Již po prvním sezení došlo u dcerky k celkové pozitivní změně a dodnes nemá se zácpou jediný problém. Příčinou zácpy byl zdánlivě nevinný psychický blok ve 3 letech. Bylo až neuvěřitelné, jak snadno a lehce tento zdravotní problém odezněl.

Existuje řada druhů kineziologie. Vy se specializujete na metodu One Brain. Můžete nám říct, čím se tento systém vyznačuje?

Kineziologie One Brain je metoda odblokování, která je schopna pomoci při řešení jakéhokoliv osobního, profesního nebo psychického či fyzického problému, který vznikl v důsledku negativního emocionálního zážitku. Dnes je již zcela známé, že psychosomatické je vlastně každé onemocnění či stav. Důležité je zdůraznit, že se nejedná o  medicínu, psychoterapii nebo léčitelství. Metoda se nezabývá ani diagnostikováním. To činí lékaři nebo léčitelé. Lékaři řeší momentální stav, terapeut Kineziologie One Brain zjišťuje  příčinu tohoto stavu, která většinou vznikla v dětství.

Možnosti této metody jsou takřka neomezené. Pracuje se metodou tzv. svalového testu, který je založen na skutečnosti, že pozitivní emoce svaly na těle posilňují, negativní je oslabují. Nejčastěji se pracuje přes přední deltový sval, který je znatelný na rukách. Terapeut prostřednictvím tohoto svalu komunikuje s mozkem (s podvědomím). Pomocí tohoto testu se dostane k potřebným informacím o příčině problému – jaké jsou zapojeny emoce, kdy problém vznikl, co ho způsobilo, proč, apod. Z testu následně dospěje k odpovídajícím korekcím, prostřednictvím kterých energetickou blokádu jemně a účinně odstraní. Proto se také používá výraz odblokování.

Testování pomocí deltového svalu

Testování pomocí deltového svalu

 

Kdy jste se rozhodla věnovat se kineziologii profesionálně?

V průběhu studia této metody, neboť jsem měla možnost vyzkoušet účinky jak sama na sobě, tak na ostatních.  Tato práce mě nejenom naplňuje a baví, ale zároveň neustále překvapuje svými nekonečnými možnostmi. Je úžasné mít tu možnost pomoci ostatním a nasměrovat jejich životní cestu.

Pro koho je tato metoda vhodná? A jsou zde nějaká omezení?

Metoda je vhodná pro každého, včetně těhotných žen a malých dětí. U dětí do 6 let nebo imobilních osob se pracuje přes prostředníka. Takto se dá například pracovat i se zvířaty. Klient by měl mít vůli chtít se problému zbavit. V některých případech jde také o pochopení a ochotu změnit sám sebe.

Je to pro Vás jako pro terapeuta někdy náročné?

Každý klient je specifický a někdy může být odblokování náročnější, například po energetické stránce. Někteří se také domnívají, že jim odblokuji všechny problémy naráz a bez jejich vlastního přičinění. To skutečně nelze. Na sezení se řeší pouze jedno téma, neboť každé má své příčiny a jinou podstatu. V některých případech je to také o tom, že klient by měl na základě uvědomění udělat ve svém životě změny.

A nakonec co byste doporučila našim čtenářům?

Navrátit se ke své podstatě, být sami sebou, vnímat své pocity, tělo a naslouchat svému srdci. My sami jsme zdrojem našich potíží a zároveň jsme sami schopni je vyléčit. Poznáme-li pravdu o nás samotných, můžeme se rozhodnout pro nový způsob chování.  Samotnou změnu (volbu) však musíme provést prostřednictvím nás samotných, převezmeme tak zodpovědnost za svůj život. Terapeut pomůže odhalit příčinu, odstranit bloky a strachy z minulých zážitků, zahájí samoléčebný proces organismu a naprogramuje novou volbu v chování. Život je cesta, na které můžeme najít volbu tam, kde jsme si mysleli, že žádná není.

Děkujeme mockrát za rozhovor a přejeme mnoho terapeutických úspěchů!

Mgr. Anetu Bicanovou vyzpovídala Kristina Koudelková.

Kontakt:

Mgr. Aneta Bicanová
U Malše 1805/20
České Budějovice
606 250 608
anetabicanova@gmail.com

 Foto: Aneta Bicanová, Kristina Koudelková

 
6 komentářů

Vložit komentář