Domů » Osobní rozvoj » Silvova metoda kontroly mysli

Silvova metoda kontroly mysli

Lis 23, 2017
3253 přečtení
Silvova metoda kontroly mysli

Silvova metoda kontroly mysli

 

Princip Silvovy metody a v čem vám může pomoci

Beta

Představte si, že plavete na hladině moře a jste zmítáni vlnami nahoru a dolů. To je stav mysli v bdělém stavu při běžné aktivitě. Rytmus mozkové činnosti je kolem 20ti cyklů za vteřinu neboli 20 Hz. Jste ponořeni ve světě, plynete s proudem. A jste svou myslí. Tato úroveň se nazývá beta.

Alfa

V uvolněném stavu na rozhraní mezi spánkem a bděním se mozkové frekvence snižují na rozmezí 7 až 14 Hz. Jde o základní pracovní hladinu Silvovy metody a hovoříme o ní jako o stavu alfa. Jste na břehu. Máte pevnou půdu pod nohama. Můžete s odstupem pracovat se svým vědomím pomocí slov a obrazů. Otázka zní: Proč byste měli o něco takového usilovat?

Jaký je přínos této techniky osobního rozvoje?

  • Snížení stresu
  • Upevnění zdraví
  • Zlepšení paměti a koncentrace
  • Úspěšnější řešení problémů
  • Zvýšení intuice
  • Zlepšení schopnosti dobře komunikovat
  • Prohloubení kvality spánku
  • Zvýšení energie a výkonnosti
  • Snadnější dosahování cílů
  • A celá další řada výhod

Kontrola mysli v Silvově metodě spočívá v umění libovolně vstupovat do hladiny alfa, používat v ní efektivní techniky a poté přirozeně vystupovat zpět do bdělé bety. Každý člověk má zkušenost s přechodem mezi betou a alfou při usínání a probouzení. Jedná se o přirozenou záležitost. Vtip je v tom, naučit se záměrně ovládat svůj stav vědomí. Mozek je v alfě velice výkonný a to přináší velký prospěch.

Théta a Delta

Pro úplnost dodejme, že mozkové frekvence 4 až 7 Hz se nazývají úrovní théta a jde o běžnou hladinu spánku. Po tréninku je možné zůstávat i v thétě při vědomí a probíhá zde důkladná regenerace těla. Velmi hluboký bezesný spánek pak jmenujeme deltou a ta je charakterizována kmity pod 4 Hz.

Autor metody José Silva

José Silva

José Silva

José Silva se narodil 11. srpna 1914 ve městě Laredo v americkém státě Texas. Od roku 1944 prováděl soukromý výzkum mysli a jejích schopností. Zpočátku byl veden nejen zvědavostí, ale především touhou pomoci svým dětem ke zlepšení školních výsledků. 

V roce 1966 zpřístupnil Silva své poznatky široké veřejnosti. Vytvořil kurz Silva Method, který se v průběhu následujících let stal jedním z nejpoužívanějších nástrojů osobního rozvoje. O tom svědčí miliony absolventů tohoto kurzu v mnoha zemích světa.

José Silva stále zdokonaloval své poznatky a na sklonku života vytvořil Silva UltraMind System. Zemřel 7. února 1999. 

Dvě videa o Silvově metodě s Draganem Vujovičem

V následujících dvou videích se můžete seznámit s lektorem Silvovy metody Draganem Vujovičem. Získáte v nich další zajímavé informace. První video je rozhovor poskytnutý pro TV Relax a ve druhém videu uvidíte krátké popovídání s jedním z absolventů „Silvovky“ Karlem Voříškem. A ještě je důležité poznamenat, že Dragan Vujovič je tvůrcem internetového projektu Vítězná mysl.

 

Foto: Pixabay a Wikimedia Commons Video: You Tube

 
1 komentář

Vložit komentář